Wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną z Kamieńska

28.01.2021

Tym razem FBSerwis, solidarnie z Urzędem Miejskim w Kamieńsku, sfinansowała zakup pięciu radiotelefonów Motorola DP4600e, które stanowią część wyposażenia nowego wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Łączna wartość zakupionych radiotelefonów wynosi 10 tys. złotych.
„Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu w naszej Gminie, prowadzenie skutecznej komunikacji w trakcie akcji ratowniczej wymaga zastosowania sprzętu z tzw. „górnej półki” - tłumaczy Bogdan Pawłowski, Burmistrz Gminy Kamieńsk.
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc strażakom, którzy dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców Kamieńska, ale również o nasz Zakład w Ruszczynie.
Kiedy w kwietniu 2019 r. na należącym do naszego zakładu składowisku odpadów wybuchł pożar, to właśnie wozy OSP Kamieńsk pojawiły się na miejscu zdarzenia jako pierwsze i rozpoczęły, trwającą 20 godzin, akcję gaśniczą. Strażacy biorą również udział w szkoleniach przeciwpożarowych oraz uczą naszych pracowników obsługi gaśnic oraz udzielania pierwszej pomocy.
Zarówno z Urzędem Gminy Kamieńsk, jaki i jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej współpraca układa nam się bardzo pomyślnie. Cieszymy się, że mamy takich sąsiadów!