Start

O programie

Co dzieje się z odpadami po tym, jak trafią do kosza? Na czym polega gospodarka odpadami? Dlaczego właściwe segregowanie odpadów w naszych domach jest takie ważne?

Firma FBSerwis stworzyła projekt edukacyjny „Kosz to dopiero początek”, który ma pomóc zrozumieć, jak wygląda poprawna segregacja, na czym polegają kolejne etapy gospodarowania odpadami i jakie działania należy podjąć, aby jak najwięcej surowców mogło zostać ponownie wykorzystanych.

Drodzy Nauczyciele! Drodzy Rodzice! Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej zakładki „Dla nauczycieli i rodziców” – znajdziecie tam przygotowane przez nas materiały, które będą dla dzieci początkiem inspirującej przygody z nauką segregacji – scenariusze lekcji, kolorowanki przeznaczone do druku oraz kilka ciekawostek.

Dzieci i młodzież zapraszamy do zakładki, która powstała specjalnie dla najmłodszych! Znajdziecie tam eko-listę, dzięki której zweryfikujecie Wasze działania na rzecz ograniczania ilości odpadów, kolorowanki do wydrukowania, quizy oraz filmy edukacyjne, dzięki którym w łatwy sposób przyswoicie najważniejsze zasady dotyczące segregacji odpadów.

Dla wszystkich zainteresowanych tematem gospodarowania odpadami przygotowaliśmy specjalną Interaktywną Wizualizację Zakładu Zagospodarowania Odpadów pokazującą, co dzieje się z odpadami, po odebraniu ich z naszych przydomowych koszy. Wizualizacja ma na celu pokazanie, jak wyglądają z pozoru skomplikowane procesy technologiczne, które mają doprowadzić do powstania nowych produktów i redukcji ilości odpadów zalegających na składowiskach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zachęci Państwa do prawidłowej segregacji odpadów, ponieważ jedynie odpowiednio posegregowane i niezanieczyszczone odpady mogą posłużyć, jako surowce.

Chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij ruchome elementy!

Aby śledzić proces po kolei, podążaj za strzałkami!