3. edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem”

2017-10-12

Jesień w Poznaniu to znak, że nadchodzi kolejna edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – konkursu, który angażuje całe szkoły do wspólnej pracy i zabawy w imię edukacji ekologicznej. W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież do wniknięcia w głąb świata reklamy i przygotowania spotów oraz plakatów promujących prawidłową segregację odpadów.

Trzecia edycja akcji „Bądź EKO POZNANIAKIEM” pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem” ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, poprzez prawidłową segregację odpadów. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: Dzieci młodsze oraz Dzieci starsze. Uczniowie klas 1-3 (Dzieci młodsze) zostaną poproszeni o przygotowanie plakatu promującego segregację odpadów i recykling, a uczniowie klas 4-7 (Dzieci starsze) o przygotowanie krótkiego filmu reklamowego na ten temat.

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, iPody oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają multimedialne materiały edukacyjne, a szkoły, z których pochodzą autorzy nagrodzonych prac, otrzymają telewizory lub odtwarzacze DVD. Plakaty przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki w Poznaniu, a filmy będą pokazywane w środkach transportu miejskiego.

Córka bardzo chętnie wzięła udział w konkursie „Bądź EKO POZNANIAKIEM” ponieważ od zawsze lubiła prace plastyczne i rożnego rodzaju zajęcia kreatywne. Dodatkowo, jest największym fanem ekologii w naszej rodzinie, w związku z czym z wielką przyjemnością przystąpiła do tego projektu. Zuza zaangażowała do pracy młodszą siostrę Polę, przy okazji edukując całą rodzinę na temat wykorzystania surowców wtórnych – mówi Katarzyna Radecka, mama laureatki zeszłorocznej edycji konkursu.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz pod patronatem Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (ZM GOAP).

Z dumą możemy przyznać, że konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” na stałe wpisał się w kalendarz poznańskich wydarzeń kulturalno-edukacyjnych – mówi Artur Pielech, Prezes FBSerwis. Zaangażowanie mieszkańców Poznania w dwie poprzednie edycje w roku 2015 i 2016 – łącznie ponad 500 nadesłanych prac, 200 zaangażowanych szkół i prawie 100 tys. oddanych głosów – pokazuje, że poznaniacy widzą potrzebę dbania o środowisko naturalne w swoim otoczeniu i potrafią w bardzo kreatywny sposób promować ekologię. Jesteśmy przekonani, że w tym roku poznaniacy równie chętnie zaangażują się w konkurs i pokażą swoją pomysłowość oraz troskę o czystość ich miasta – dodaje Artur Pielech.

Zachęcamy wszystkich poznaniaków do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 6–20 listopada za pośrednictwem portalu www.poznan.naszemiasto.pl.

Prace konkursowe można zgłaszać do 31 października 2017 r. do godz. 12:00.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Urzędzie Miasta Poznania.

Szczegółów konkursu, prac konkursowych oraz regulaminu szukajcie na stronach www.poznan.naszemiasto.pl oraz http://fbserwis.pl/odbior-odpadow/wielkopolskie/odbior-odpadow-w-poznaniu/konkurs/

Zgłoszenie pracy w kategorii Dzieci młodsze odbywa się poprzez przesłanie pliku w formie elektronicznej na adres mailowy: redakcja@fbserwis.pl z dopiskiem w tytule wiadomości: Konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – Dzieci młodsze. Zgłoszenie pracy w kategorii Dzieci starsze odbywa się poprzez przesłanie pliku w formie elektronicznej za pośrednictwem darmowego serwisu www.wetransfer.com na adres mailowy: redakcja@fbserwis.pl z dopiskiem w tytule wiadomości: Konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – Dzieci starsze.

Organizator: FBSerwis S.A.

Patroni: Prezydent Miasta Poznania, ZM GOAP