3. edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem”

3. edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem”

Gospodarka odpadami
3. edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem”

2017-10-12

Jesień w Poznaniu to znak, że nadchodzi kolejna edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – konkursu, który angażuje całe szkoły do wspólnej pracy i zabawy w imię edukacji ekologicznej. W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież do wniknięcia w głąb świata reklamy i przygotowania spotów oraz plakatów promujących prawidłową segregację odpadów.

Trzecia edycja akcji „Bądź EKO POZNANIAKIEM” pod hasłem „Zostań EKO Bohaterem” ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, poprzez prawidłową segregację odpadów. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: Dzieci młodsze oraz Dzieci starsze. Uczniowie klas 1-3 (Dzieci młodsze) zostaną poproszeni o przygotowanie plakatu promującego segregację odpadów i recykling, a uczniowie klas 4-7 (Dzieci starsze) o przygotowanie krótkiego filmu reklamowego na ten temat.

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, iPody oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają multimedialne materiały edukacyjne, a szkoły, z których pochodzą autorzy nagrodzonych prac, otrzymają telewizory lub odtwarzacze DVD. Plakaty przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki w Poznaniu, a filmy będą pokazywane w środkach transportu miejskiego.

Córka bardzo chętnie wzięła udział w konkursie „Bądź EKO POZNANIAKIEM” ponieważ od zawsze lubiła prace plastyczne i rożnego rodzaju zajęcia kreatywne. Dodatkowo, jest największym fanem ekologii w naszej rodzinie, w związku z czym z wielką przyjemnością przystąpiła do tego projektu. Zuza zaangażowała do pracy młodszą siostrę Polę, przy okazji edukując całą rodzinę na temat wykorzystania surowców wtórnych – mówi Katarzyna Radecka, mama laureatki zeszłorocznej edycji konkursu.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz pod patronatem Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (ZM GOAP).

Z dumą możemy przyznać, że konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” na stałe wpisał się w kalendarz poznańskich wydarzeń kulturalno-edukacyjnych – mówi Artur Pielech, Prezes FBSerwis. Zaangażowanie mieszkańców Poznania w dwie poprzednie edycje w roku 2015 i 2016 – łącznie ponad 500 nadesłanych prac, 200 zaangażowanych szkół i prawie 100 tys. oddanych głosów – pokazuje, że poznaniacy widzą potrzebę dbania o środowisko naturalne w swoim otoczeniu i potrafią w bardzo kreatywny sposób promować ekologię. Jesteśmy przekonani, że w tym roku poznaniacy równie chętnie zaangażują się w konkurs i pokażą swoją pomysłowość oraz troskę o czystość ich miasta – dodaje Artur Pielech.

Zachęcamy wszystkich poznaniaków do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 6–20 listopada za pośrednictwem portalu www.poznan.naszemiasto.pl.

Prace konkursowe można zgłaszać do 31 października 2017 r. do godz. 12:00.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Urzędzie Miasta Poznania.

Szczegółów konkursu, prac konkursowych oraz regulaminu szukajcie na stronach www.poznan.naszemiasto.pl oraz http://fbserwis.pl/odbior-odpadow/wielkopolskie/odbior-odpadow-w-poznaniu/konkurs/

Zgłoszenie pracy w kategorii Dzieci młodsze odbywa się poprzez przesłanie pliku w formie elektronicznej na adres mailowy: redakcja@fbserwis.pl z dopiskiem w tytule wiadomości: Konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – Dzieci młodsze. Zgłoszenie pracy w kategorii Dzieci starsze odbywa się poprzez przesłanie pliku w formie elektronicznej za pośrednictwem darmowego serwisu www.wetransfer.com na adres mailowy: redakcja@fbserwis.pl z dopiskiem w tytule wiadomości: Konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – Dzieci starsze.

Organizator: FBSerwis S.A.

Patroni: Prezydent Miasta Poznania, ZM GOAP