Artur Pielech

Artur Pielech

CEO i Prezes Zarządu FBSerwis SA

Od listopada 2012 r. Wiceprezes Zarządu, od lipca 2014 r. Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny FBSerwis SA, polskiej firmy założonej przez Ferrovial Services i Budimex SA. Firma działa w obszarze gospodarki odpadami, utrzymania infrastruktury, Total Facility Management i efektywności energetycznej.

Zawodową karierę rozpoczął w 1996 r. w konsultingu, od r. 2001 w zespole Roland Berger Strategy Consultants. Był odpowiedzialny zarówno za rozwój obecności firmy na polskim rynku, jak i za doskonalenie metod zarządzania w regionie CEE. W tym czasie polska filia powiększyła się pięciokrotnie.

Podczas jego pracy w CTL Logistics, gdzie był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. sprzedaży i rozwoju, firma – jako jedna z nielicznych – wyszła zwycięsko z kryzysu ekonomicznego w 2008 r. Następnie, Artur Pielech przez ponad 2 lata pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w RUCH SA. Nadzorując prace zespołu ponad 600 osób, zbudował i wdrożył strategię hurtowej dystrybucji FMCG i prasy.

Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Gdańskiej na kierunku Zarządzania Procesami Produkcyjnymi.

Wojciech Smołka

Wojciech Smołka

Dyrektor Dywizji Usługi Środowiskowe, Wiceprezes Zarządu FBSerwis SA

Odpowiada za rozwój projektów w zakresie odbioru i przetwarzania odpadów komunalnych oraz usług środowiskowych.

Karierę zawodową zaczynał jako pracownik naukowy w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. W latach 1999-2014 zarządzał firmami w różnych dziedzinach gospodarki komunalnej: MPGM Sp. z o.o., PUK Sp. z o.o. , ESTA Sp. z o.o., PUK van Gansewinkel Dolny Śląsk Sp. z o.o., Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. oraz grupy Veolia Usługi dla Środowiska S.A.

Jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Wykształcenie uzupełniał na University of Minnesota/Institute of Public Affairs w Minneapolis na kierunkach: zarządzanie projektami, zarządzanie finansowe, restrukturyzacja przemysłu i transfer technologii. Posiada licencję zarządcy nieruchomości i certyfikat kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie rzeczy.

Równolegle pełni również funkcję Prezesa Zarządu w spółce córce – FBSerwis Kamieńsk Sp. z o.o., zajmującej się odbiorem, przetwarzaniem i zagospodarowaniem odpadów.

Karolina Szymczak

Karolina Szymczak

Dyrektor Działu Prawnego, Członek Zarządu FBSerwis SA

Dołączyła do FBSerwis w październiku 2015 r. i odpowiada za obsługę prawną FBSerwis SA oraz spółek z grupy FBSerwis. Wcześniej przez 5 lat była związana z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka, gdzie od 2013 r. zajmowała stanowisko Senior Associate.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała prawo na Uniwersytecie w Ratyzbonie (Niemcy) oraz Grenadzie (Hiszpania). Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się m.in. w zagadnieniach z zakresu gospodarki odpadami.

Arkadiusz Kazana

Arkadiusz Kazana

Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu FBSerwis SA

Dołączył do FBSerwis w marcu 2019 i odpowiada za kwestie finansowe w FBSerwis SA oraz w pozostałych spółkach z Grupy FBSerwis.

Jest menedżerem finansowym z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w polskich i zagranicznych grupach kapitałowych z branży motoryzacyjnej, chemicznej i odpadowej. Przez ostatnie 3 lata przed dołączeniem do Grupy FBSerwis pracował w firmie działającej na rynku usług środowiskowych i energii odnawialnej, jako Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Energetyka.