„Bądź EKO Łodzianinem” – wyniki konkursu

2019-11-15

Komisja konkursowa oraz internauci wytypowali 12 prac w ekologicznym konkursie „Bądź EKO Łodzianinem”. Autorzy zwycięskich Śmieciaków – postaci złożonych z określonych typów odpadów – otrzymają tablety, smartwatch’e i plecaki podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

Konkurs „Bądź EKO Łodzianinem” pod hasłem „Dzieciaki tworzą Śmieciaki” zyskał wyjątkowo duże zainteresowanie uczniów łódzkich szkół podstawowych – zgłoszono prawie 300 Śmieciaków zbudowanych z odpadów, które można wyrzucić do pojemnika na papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne. Ich wykonanie wymagało poszerzenia wiedzy o poszczególnych rodzajach odpadów komunalnych oraz sposobie postępowania z nimi, a także dużej pomysłowości i nakładu pracy.

Spośród wszystkich Śmieciaków spełniających wymogi konkursu, komisja konkursowa wyłoniła 6 prac o wyjątkowych walorach artystycznych. Kolejnych 6 zwycięskich prac wytypowali internauci w głosowaniu, które trwało od 28 października do 13 listopada 2019 r. W tym czasie oddano rekordową liczbę ponad 760 tys. głosów.

„Bądź EKO Łodzianinem” to pierwszy konkurs ekologiczny, który zorganizowaliśmy w Łodzi. Serdecznie dziękuję Pani Prezydent Miasta Łodzi Hannie Zdanowskiej za objęcie go patronatem, pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz Wydziału Edukacji za pomoc w wyborze zwycięskich prac, a nauczycielom i dyrekcji szkół za pełne wsparcie i zaangażowanie w pomoc uczniom – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis. Zgłoszone prace reprezentowały naprawdę wysoki poziom, dlatego wybór laureatów był nie lada wyzwaniem. Gratulacje i podziękowania należą się nie tylko zwycięzcom, ale też wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie – dodaje Artur Pielech.

Wręczenie nagród laureatom, nauczycielom, pod opieką których powstały zwycięskie prace oraz szkołom, do których uczęszczają laureaci odbędzie się 28 listopada 2019 r. podczas uroczystej gali.

Wybór Komisji konkursowej w kategorii „Dzieci młodsze”:
• I miejsce – Ignacy Janczak (Szkoła Podstawowa nr 158 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Łodzi)
• II miejsce – Adrian Henkie (Szkoła Podstawowa nr 64 w Łodzi)
• III miejsce – Maria Olejniczak (Szkoła Podstawowa nr 94 w Łodzi)
Wybór Komisji Konkursowej w kategorii „Dzieci starsze”:
• I miejsce – Julia Kędzierska, Hanna Daniel (Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi)
• II miejsce – Karol Chęciński (Szkoła Podstawowa nr 125 w Łodzi)
• III miejsce – Krzysztof Sowiński (Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi)
Wybór internautów w kategorii „Dzieci młodsze”:
• I miejsce – Oliwia Ostasz (Szkoła Podstawowa nr 125 w Łodzi)
• II miejsce – Wiktoria Trzaska (Szkoła Podstawowa nr 125 w Łodzi)
• III miejsce – Alicja Gumińska-Kieliszek (Szkoła Podstawowa nr 114 w Łodzi)
Wybór internautów w kategorii „Dzieci starsze”:
• I miejsce – Sara Aziz (Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa przy Szkole Europejskiej w Łodzi)
• II miejsce – Natalia Krysiak, Zuzanna Dobrzańska (Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi)
• III miejsce – Jan Jóźwiak (Szkoła Podstawowa nr 110 w Łodzi)