Druga edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała!

2016-09-21

Druga edycja „Bądź EKO POZNANIAKIEM” wystartowała pod hasłem „Dzieciaki tworzą Śmieciaki”

Tej jesieni FBSerwis powraca do Poznania z drugą edycją konkursu „Bądź EKO POZNANIAKIEM” – akcji, która w zeszłym roku rozbudziła wyobraźnię oraz świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży ze szkół stolicy Wielkopolski. W tym roku możecie liczyć na jeszcze ciekawsze zadanie konkursowe, równie dobrą zabawę i wspaniałe nagrody, nie tylko dla uczestników konkursu, ale również dla nauczycieli i szkół!

Druga edycja akcji „Bądź EKO POZNANIAKIEM” pod hasłem „Dzieciaki tworzą Śmieciaki” ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, poprzez prawidłową segregację odpadów. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego.
Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu fikcyjnej postaci – „Śmieciaka” – złożonego wyłącznie z nadających się do recyklingu odpadów, a następnie nadesłaniu zdjęcia postaci wraz z opisem elementów, z których została wykonana.

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, iPody oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają multimedialne materiały edukacyjne, a szkoły, z których pochodzą autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lub odtwarzacze DVD.

Zdjęcia zwycięskich prac zawisną w formie plakatów w całym mieście.

Akcja została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz patronatem Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (ZM GOAP).

Z ogromną przyjemnością objęliśmy naszym patronatem drugą edycję konkursu „Bądź Eko Poznaniakiem”. Bardzo się cieszę, że tegoroczny konkurs jest poświęcony promowaniu ekologicznych postaw wśród najmłodszych Mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się jeszcze bardziej poszerzyć krąg Eko Poznaniaków i liczymy na III edycję konkursu! – mówi Bartosz Wieliński, Dyrektor Biura ZM GOAP.

FBSerwis w swoich działaniach kieruje się troską o środowisko naturalne i chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz ekologii we współpracy z lokalnymi społecznościami, stąd pomysł na konkurs „Bądź EKO Poznaniakiem”. Zaangażowanie w ubiegłoroczną edycję – ponad 300 prac nadesłanych z 200 szkół i 26 tys. głosów oddanych przez internautów – świadczy o tym, że mieszkańcy miasta dostrzegają potrzebę dbania o swoje otoczenie i chętnie włączają się w działania proekologiczne.

W tegorocznej akcji zwracamy szczególną uwagę na prawidłową segregację odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Wierzymy, że i tym razem Poznaniacy nie zawiodą i ta edycja konkursu także zaowocuje ich dużym zaangażowaniem oraz wpłynie pozytywnie na ilość odpadów trafiających do recyklingu – mówi Artur Pielech, Prezes FBSerwis.

Zachęcamy wszystkich Poznaniaków do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 17–31 października za pośrednictwem portalu www.poznan.naszemiasto.pl.

Prace konkursowe można zgłaszać do 12 października 2016 r. do godz. 12:00.

Swoje prace przesyłajcie na adres e-mail: fbserwis@fbserwis.pl wpisując w tytule wiadomości „FBSerwis Eko Konkurs”.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 16 listopada 2016 r. na uroczystej gali w Urzędzie Miasta Poznania.

Szczegółów konkursu, prac konkursowych oraz regulaminu szukajcie na stronie www.poznan.naszemiasto.pl oraz http://www.fbserwis.pl/odbior-odpadow/odbior-odpadow-w-poznaniu/konkurs/

Organizator: FBSerwis S.A.
Patroni: Prezydent Miasta Poznania, ZM GOAP