Elektryczny – estetyczny –  ekologiczny. Nowy pojazd we flocie FBSerwis

2019-09-04

FBSerwis Wrocław zakupiła nowy pojazd elektryczny na potrzeby realizacji usług związanych z utrzymaniem czystości i porządku na Rynku we Wrocławiu. Pojazd jest w 100% bezemisyjny, więc jego wpływ na środowisko ogranicza się do minimum.

Zakup FBSerwis pozwoli pracownikom zajmującym się opróżnianiem pojemników na śmieci zdecydowanie szybciej i sprawniej pozbywać się odpadów, a co za tym idzie, jeszcze skuteczniej dbać o estetykę najważniejszych ulic Wrocławia. – Dzięki temu, że nasz najnowszy nabytek jest wyjątkowo ładowny (może przewieźć jednorazowo aż 500 kg) praca odbywa się szybciej. W konsekwencji możemy znacznie ograniczyć liczbę kursów, a mniej przejechanych kilometrów, to dodatkowy ukłon w stronę środowiska – komentuje Radosław Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis Wrocław.

Pojazd został zakwalifikowany jako wolnobieżny (jego prędkość jest ograniczona do 25 km/h), w związku z czym idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej ruchliwych miejscach i pozwoli mieszkańcom oraz turystom spacerować bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Pojazd jest cichy i niewielki (355x120x188cm), dlatego umożliwia świadczenie pracy w sposób dyskretny. Co więcej, do pełnego naładowania akumulatora wystarczy od 6 do 8 godzin, co umożliwia zachowanie ciągłości pracy.

Mieszkańcy Wrocławia bez problemu rozpoznają ekologiczny pojazd na ulicach swojego miasta dzięki charakterystycznym naklejkom, informującym o jego przyjazności dla środowiska. Mamy nadzieję, że grafika zamieszczona na naszym nowym nabytku będzie przypominała przechodniom, że warto troszczyć się o środowisko i stawiać na ekologiczne rozwiązania – dodaje Radosław Jakubowski.