FBSerwis Dolny Śląsk na otwarciu sezonu rowerowego

2019-05-31

FBSerwis Dolny Śląsk był sponsorem wydarzenia, które zgromadziło w jednym miejscu ponad 150 rowerzystów. Powodem tak licznej obecności fanów dwóch kółek była impreza zorganizowana w celu oficjalnego otwarcia sezonu rowerowego 2019, która odbyła się 26 maja br. w Ścinawce Średniej w gminie Radków.

Nad bezpieczeństwem uczestników kolumny rowerzystów na trasie czuwała straż miejska oraz strażacy z OSP Ścinawka Średnia. W międzypokoleniowym przejeździe można było dostrzec przedstawicieli każdej grupy wiekowej mieszkańców Ścinawki Średniej (seniorów, dorosłych, rodziców z dziećmi w fotelikach oraz dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym).

,,Zarówno jako mieszkaniec Ścinawki Średniej, jak i przedstawiciel sponsora imprezy cieszę się, że także w tym roku rowerzyści nie zawiedli i licznie przybyli, aby uczestniczyć w otwarciu. FBSerwis Dolny Śląsk zawsze chętnie wspiera inicjatywy promujące aktywność fizyczną, zwłaszcza te, angażujące całe rodziny” – powiedział Paweł Kowalczyk, Dyrektor Zakładu FBSerwis Dolny Śląsk.

Po przejeździe trasy na uczestników imprezy czekał poczęstunek oraz lekcja pierwszej pomocy. Strażacy z OSP Ścinawka Średnia oraz OSP Nowa Wieś Kłodzka wraz z pomocą Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku zainscenizowali wypadek z udziałem rowerzystów oraz poinstruowali obecnych, jak postępować przy tego typu zdarzeniach. Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić się w zadaniach z udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzeniu resuscytacji na specjalistycznych sprzętach.