FBSerwis Kamieńsk na 3. miejscu „Diamentów Forbesa” 2020

2020-02-10

​FBSerwis Kamieńsk, spółka z Grupy FBSerwis, znalazła się wśród laureatów prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa” 2020. Nagrodzone przedsiębiorstwa zostały podzielone według województw, w których prowadzą działalność, a także przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym – firmy małe (5–50 mln zł przychodów), firmy średnie (od 50 do 250 mln zł przychodów), firmy duże (powyżej 250 mln zł przychodów). FBSerwis Kamieńsk zajęła 3. miejsce na liście regionalnej województwa łódzkiego oraz 33. miejsce w zestawieniu ogólnopolskim wśród średnich firm.

W trzynastej edycji rankingu przygotowanego przez miesięcznik „Forbes” we współpracy z Bisnode Polska – firmą zajmującą się dostarczaniem danych i analiz gospodarczych – rekordowo nagrodzono aż 4035 firm, które przez ostatnie 3 lata wykazały się największym wzrostem swojej wartości. Wśród kluczowych kryteriów wyboru laureatów w „Diamentach Forbesa” są: wyniki finansowe, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza, brak negatywnych zdarzeń prawnych.

FBSerwis Kamieńsk sp. z o.o. jest właścicielem i zarządzającym Zakładem Zagospodarowania Odpadów Ruszczyn zlokalizowanym w gminie Kamieńsk w województwie łódzkim. Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów została oddana do użytku w połowie 2015 roku i jest jedną z najnowocześniejszych instalacji tego typu w całym woj. łódzkim. Jej budowa była współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w instalacji produkowane jest paliwo alternatywne, wykorzystywane m.in. w przemyśle cementowym, jako substytut paliw kopalnych.