FBSerwis wspiera szpitale i samorządy w walce z koronawirusem

2020-05-05

FBSerwis postanowiła wesprzeć szpitale, Urzędy Miast i Gmin oraz inne podmioty zaangażowane w walkę z koronawirusem w miejscach, w których prowadzi swoją działalność. Kwota, jaką przeznaczy łącznie na pomoc w walce z epidemią to ponad 400 tys. zł.

Jako pierwsze wsparciem zostały objęte dwa szpitale: Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Do obydwu placówek trafiły artykuły spożywcze i higieniczne pierwszej potrzeby (dla pacjentów i personelu medycznego), wskazane bezpośrednio przez kierownictwo placówek. Oba szpitale, zarówno łódzki, jak i warszawski, oprócz wsparcia rzeczowego, otrzymają wkrótce wsparcie finansowe na zakup środków ochrony indywidualnej.

„Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w naszej działalności, niezależnie od tego, o której ze świadczonych przez nas usług mówimy. Stąd oczywiste było dla nas wsparcie osób walczących z epidemią oraz pomoc lokalnej społeczności, z której to wywodzą się nasi pracownicy oraz ich rodziny. Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować, zarówno lekarzom i wszystkim pracownikom służby zdrowia, jak i pracownikom naszej firmy za niezwykłe zaangażowanie. FBSerwis pracuje na pełnych obrotach odbierając i przetwarzając odpady komunalne, utrzymując drogi i budynki użyteczności publicznej, jak i komercyjne, przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowanie krytycznych elementów naszej gospodarki” – komentuje Artur Pielech – Prezes FBSerwis SA.

W najbliższym czasie wsparcie finansowe trafi również do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpitala Powiatowego w Radomsku, Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Rzeszowie.

FBSerwis, oprócz pomocy skierowanej bezpośrednio do szpitali, wspiera również lokalną społeczność w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Firma przekazała pomoc finansową Gminie Radków (woj. dolnośląskie) oraz w Gminie Kamieńsk (woj. łódzkie), przeznaczoną na zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu do walki z koronawirusem m.in. ozonatorów i opryskiwaczy. Wkrótce wsparte zostaną również Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” w Tarnowie (samorządowa jednostka organizacyjna Gminy Miasta Tarnowa), które prowadzi obecnie hotel dla tarnowskich