FBSerwis wybrana w przetargu na obsługę MPSZOK-ów w gminach powiatu poznańskiego

2016-07-05

Oferta FBSerwis została wybrana, jako najkorzystniejsza w przetargu rozpisanym przez Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”. Umowa, która opiewa na 150,6 tys. zł brutto, obowiązuje od 1 lipca br. przez najbliższe 18 miesięcy.

Zakres umowy podpisanej z FBSerwis obejmuje prowadzenie i obsługę Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz organizowanie Punktów Odbioru przeterminowanych leków z 36 aptek wraz z odbiorem i zagospodarowaniem zebranych odpadów z gmin Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Kostrzyn oraz Kleszczewo. FBSerwis zapewni mobilne punkty odbioru dla 110 podpoznańskich miejscowości.

W ramach kontraktu FBSerwis zadba o odbiór i zagospodarowanie odpadów problemowych, takich jak zużyty sprzęt AGD i RTV, baterie i akumulatory, świetlówki, farby, rozpuszczalniki oraz przeterminowane leki.

– Umowa na obsługę Mobilnych PSZOK-ów to kolejny etap naszego rozwoju w obszarze usług środowiskowych w Poznaniu i okolicach. Od ponad półtora roku odbieramy i transportujemy odpady od ponad 270 tys. mieszkańców czterech poznańskich dzielnic. Od lipca nasze usługi obejmują też podpoznańskie gminy. Cieszymy się, że możemy pomagać mieszkańcom aglomeracji poznańskiej w odpowiedniej segregacji odpadów – mówi Rafał Ratajczak, Kierownik Kontraktu w FBSerwis w Poznaniu.

Firma FBSerwis od początku 2015 roku świadczy usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych mieszkańców poznańskich osiedli Grunwald, Rataje, Winogrady i Piątkowo oraz kompleksową obsługę czystości i porządku przystanków tramwajowych i autobusowych na terenie Miasta Poznania.