FBSerwis wybrana w przetargu na odbiór odpadów w dzielnicy Bałuty w Łodzi

2016-02-23

FBSerwis SA została wyłoniona w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Miasta Łodzi – Sektor Bałuty.

Oferta FBSerwis została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu rozpisanym przez Urząd Miasta Łodzi w części dotyczącej sektora Bałuty. Zgodnie ze specyfikacją przetargową, umowa na wykonanie usługi ma obowiązywać od 1 kwietnia przez kolejnych 27 miesięcy. FBSerwis będzie obsługiwać ponad 200 tys. mieszkańców na terenie o powierzchni prawie 80 km kw, gdzie zlokalizowane jest prawie 14 tys. nieruchomości. Firma szacuje, że w czasie trwania umowy odbierze ok. 144 tys. ton odpadów.

Obsługujemy w zakresie odbioru odpadów już ponad 270 tys. mieszkańców czterech poznańskich dzielnic, gdzie aktualnie możemy pochwalić się bardzo niskim odsetkiem reklamacji. Jesteśmy silnym, stabilnym podmiotem, z dużą wiedzą i doświadczeniem na rynku gospodarki odpadami” – mówi Wojciech Smołka, członek zarządu FBSerwis S.A., dyrektor Dywizji Usługi Środowiskowe. „Posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Polsce regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów (RIPOK) zlokalizowaną w gminie Kamieńsk w woj. łódzkim. Dzięki temu możemy zapewnić, że proces odbioru odpadów będzie odbywał się sprawnie i terminowo, a ich przetwarzanie cechować będą najwyższe standardy techniczne i środowiskowe” – dodaje Wojciech Smołka.

Mieszkańcy dzielnicy Bałuty mogą być spokojni o poziom obsługi w zakresie odbioru odpadów. Planujemy zatrudnić lokalnych pracowników z Łodzi, z dużym doświadczeniem w branży, znających specyfikę i topografię miasta” – dodaje Tomasz Podczaski, przyszły Kierownik Kontraktu w FBSerwis.

W ciągu 15 dni od daty podpisania umowy, FBSerwis opracuje i przekaże Miastu ramowy harmonogram odbioru odpadów, który po akceptacji Zamawiającego dostarczy właścicielom obsługiwanych nieruchomości w formie papierowej. FBSerwis otworzy także punkt obsługi mieszkańców i uruchomi dedykowaną infolinię.

Oprócz odbioru i przetwarzania odpadów, FBSerwis realizuje także kontrakty na utrzymanie ponad 900 km dróg krajowych i autostrad, oraz utrzymanie techniczne obiektów komercyjnych i przemysłowych o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 w całej Polsce. FBSerwis posiada instalacje do przetwarzania odpadów wraz ze składowiskami w Ścinawce Dolnej na Dolnym Śląsku oraz w gminie Kamieńsk w województwie łódzkim.