Gala konkursu Bądź EKO POZNANIAKIEM

2015-12-01

Konkurs „Bądź EKO POZNANIAKIEM” już za nami!

Organizowany przez FBSerwis ekologiczny konkurs „Bądź EKO poznaniakiem” został oficjalnie rozstrzygnięty. Dwumiesięczne zmagania uczniów i studentów poznańskich szkół zaowocowały ponad 300 nadesłanymi pracami i prawie 27 tysiącami oddanych głosów.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Urzędzie Miasta Poznań zostały zaprezentowane pojazdy FBSerwis ze zwycięskimi pracami, których autorami są uczniowie i studenci poznańskich szkół. Gala zgromadziła w jednym miejscu przedstawicieli różnych branż (samorząd lokalny, media, biznes, oświata, organizacje non profit), których łączą te same cele – ochrona środowiska i kształtowanie pozytywnego wizerunku Poznania. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Wiceprezydent Poznania Arkadiusz Stasica oraz Dyrektor Biura ZM GOAP Bartosz Wieliński. Podczas gali po raz pierwszy zostały pokazane odmienione pojazdy, na których znalazły się prace zwycięzców.

Idea konkursu
Uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie stworzyć projekt plastyczny, który będzie nawiązywać do haseł takich jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci, recykling czy oszczędzanie wody i energii. Z kolei zadaniem uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów było zaprojektowanie tablicy na śmieciarki FBSerwis.Zwycięskie projekty znajdą się na śmieciarkach FBSerwis i na plakatach edukacyjnych, które zostaną rozdystrybuowane na terenie Poznania.

Nagrody dla laureatów i szkół
Laureaci otrzymali m.in.: tablet, kamerę GoPro, iPody, program do obróbki graficznej oraz dysk zewnętrzny. Nagrodzone zostały również te szkoły, z których zostali wyłonieni zwycięzcy. Konkurs „Bądź EKO poznaniakiem” pokazał, że działania związane z ekologią i ochroną środowiska stanowią bardzo ważną kwestię dla mieszkańców miasta, niezależnie od wieku.

Edukacja ekologiczna w Poznaniu
Dzięki tego typu aktywnościom możliwe jest dokonywanie realnych zmian w najbliższym otoczeniu. Wyrazem tych zmian będą śmieciarki FBSerwis i plakaty edukacyjne, które staną się nośnikiem haseł mających wpłynąć na ukształtowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców Poznania.

– Największą wartością konkursu „Bądź EKOPOZNANIAKIEM” jest to, że skłania on do refleksji. Śmieciarki poruszają się zwykle w godzinach porannych, więc tak naprawdę każdy mieszkaniec Poznania będzie miał szansę zobaczyć na własne oczy efekt końcowy konkursu. To doskonała okazja do zastanowienia się nad kwestią ochrony środowiska i problemem segregacji śmieci. Cieszę się, że jesteśmy patronem takiego przedsięwzięcia i w realny sposób możemy wpływać na świadomość ekologiczną poznaniaków. – mówi Bartosz Wieliński, Dyrektor Biura GOAP.

Tego typu inicjatywy pokazują, że bycie EKO nie wiąże się z ogromnym wysiłkiem, ani niczym skomplikowanym. Wystarczy zmienić swoje podejście do kwestii takich jak segregacja śmieci czy oszczędzanie energii. Wiedzą o tym już najmłodsi poznaniacy, którzy w niezwykle kreatywny i inteligentny sposób pokazali czym jest dla nich ekologia.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie pięknych prac, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.