Konkurs „Narysuję, jak pięknie segreguję!”

2021-03-25

Czy temat recyklingu dotyczy tylko dorosłych? Nie! I wcale nie jest tak skomplikowany, na jaki wygląda, wręcz przeciwnie – jest dziecinnie prosty! O tym mają okazję przekonać się przedszkolaki i uczniowie z czterech wielkopolskich gmin – Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza. To wszystko za sprawą konkursu „Narysuję, jak pięknie segreguję!”, którego organizatorem jest firma FBSerwis.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-IV oraz dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (5- i 6-latków) do zgłębienia wiedzy o ekologii, a następnie wykorzystania jej w naszym konkursie – na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody! Wystarczy wykonać plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub płynące z niej korzyści i wysłać do nas zgłoszenie!

Chcesz poznać zasady prawidłowej segregacji? Zobacz naszą broszurę!

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce lub uczęszcza do grupy 5- lub 6-latków w przedszkolu?

Jeśli tak, możesz pomóc swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie rodzajów odpadów i ich segregacji oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie dajesz mu szansę na wygranie atrakcyjnych nagród – m.in. tableta, smartwatcha, mówiącego pióra z książką, słuchawek czy zabawki kreatywnej.

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej lub w przedszkolu na terenie wskazanych gmin?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Narysuję, jak pięknie segreguję” do zorganizowania zajęć o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko poprzez segregację odpadów oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę – kartę prezentową do salonów EMPIK. Placówki, do których uczęszczają laureaci I miejsc zdobędą karty podarunkowe do sklepów RTV EURO AGD o wartości 1000 zł!

To pierwsza edycja konkursu ekologicznego „Narysuję, jak pięknie segreguję” organizowanego przez FBSerwis na terenie Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza. Firma, która na co zajmuje się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów w tych gminach, pragnie zachęcić uczniów do zgłębienia tematu prawidłowej segregacji oraz powtórnego wykorzystywania surowców. Konkurs został objęty honorowym patronatem przedstawicieli władzy wszystkich czterech gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Wójta Gminy Kleszczewo, Burmistrza Gminy Kostrzyn oraz Burmistrza Gminy Pobiedziska.

Wierzymy, że dzięki edukacji ekologicznej, możemy realnie wpłynąć na stan naszego środowiska. Konkurs, który jest okazją do świetnej zabawy i zdobycia wartościowych nagród, jest w mojej ocenie idealnym środkiem przekazywania wiedzy w zakresie ochrony środowiska – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis. – Kształtowanie właściwych postaw proekologicznych dzieci i młodzieży to zadanie, które powinno być bliskie sercu każdego pedagoga, dlatego mam nadzieję, że nauczyciele włączą zadanie konkursowe do scenariusza lekcji i zachęcą swoich podopiecznych do wykonania prac – dodaje.

Zadanie Konkursowe:

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu dowolną techniką plakatu przedstawiającego zasady prawidłowej segregacji odpadów lub korzyści z niej płynących. Prace powinny być wykonywane przez przedszkolaków lub uczniów indywidualnie (wykluczone są zgłoszenia zespołowe). Wskazane jest, by powstawały pod okiem i przy wsparciu nauczyciela, bądź rodzica. Pracę można zgłosić poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie zdjęcia pracy konkursowej w formacie .jpg, .jpeg lub .png, a także niezbędnych zgód w formacie .pdf.

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Nagrody:

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche, mówiące pióra w zestawie z książką, słuchawki, zabawki kreatywne (roboty) oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 100 zł, a szkoły, do których uczęszczają laureaci I miejsc – karty podarunkowe RTV EURO AGD o wartości 1000 zł.

Prace uczestników będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „Starszaki” – prace dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (5- i 6-latków) oraz „Klasy I-IV” – prace uczniów klas I-IV szkól podstawowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do śledzenia konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci będą mogli głosować na prace uczestników na www.fbserwiskonkurs.pl. Głosowanie odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 9 maja br.

WAŻNE DATY

Prace konkursowe można zgłaszać od 25 marca do 20 kwietnia 2021 r.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 9 maja 2021 r.

Regulamin

Załacznik nr 1 do Regulaminu

Plakat

Ulotka informacyjna dla nauczycieli i opiekunów