Laureaci konkursu „Dbajmy o środowisko” nagrodzeni

2020-01-10

9 stycznia br. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym wieńczącym cykl warsztatów „Dbajmy o środowisko” zorganizowanych przez FBSerwis Wrocław.

W warsztatach, które miały na celu promowanie prawidłowej postawy ekologicznej wśród najmłodszych wzięło udział 380 uczniów z 4 wrocławskich szkół podstawowych. Uczniowie z klas IV-V mieli okazję dowiedzieć się: jak prawidłowo segregować odpady, dlaczego należy to robić oraz jakie są konsekwencje niesegregowania. W ramach zajęć została również zorganizowana wycieczka uczniów do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) we Wrocławiu.

Cykl lekcji środowiskowych zakończył się konkursem plastycznym związanym z tematyką przeprowadzonych zajęć. Uczniowie mieli za zadnie stworzyć dowolną techniką plakat motywujący do dbania o środowisko naturalne. Nagrodę za pierwsze miejsce otrzymała Kinga Ćwikła ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajął Michał Lewandowski ze Szkoły Podstawowej Primus, której uczniem jest również zdobywca trzeciego miejsca – Mieszko Miara.

„Postanowiliśmy podjąć się organizacji warsztatów, ponieważ uważamy że edukacja najmłodszych mieszkańców jest kluczowa w budowaniu społeczeństwa proekologicznego, które w przyszłości będzie odpowiedzialne za naszą gospodarkę odpadową i czystość środowiska” – komentuje Radosław Jakubowski, Dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis Wrocław.

Inicjatywa „Dbajmy o środowisko” to wynik współpracy FBSerwis Wrocław i miejskiej spółki Ekosystem. To nie pierwszy raz kiedy obie spółki jednoczą siły na rzecz edukacji ekologicznej wśród mieszkańców Wrocławia. Ekosystem jest patronem honorowym konkursu dla szkół podstawowych „Bądźmy EKO dla Wrocławia” organizowanego cyklicznie przez FBSerwis, który co roku angażuje setki uczniów do poszerzania swojej wiedzy odnośnie ekologii, a jednocześnie jest okazją do zabawy i zdobycia atrakcyjnych nagród. Spółki współpracują również podczas pikniku rodzinnego „Raz do roku w PSZOKu” organizowanego przez Ekosystem.