Zdecydujmy wspólnie, kto jest najlepszym EKO-influencerem Wrocławia

2020-10-19

Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięcia tegorocznej edycji konkursu ekologicznego „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Celem konkursu, którego hasło brzmi „Zostań EKO Influencerem”, ma na celu budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację.

Otrzymaliśmy około 100 prac – filmów i plakatów zachęcających do prawidłowej segregacji odpadów. Zdecydowana większość z nich skupia się na pokazywaniu negatywnych skutków braku segregacji lub – wprost przeciwnie – korzyści z niej płynących. Niektóre pomysły są naprawdę zaskakujące i świadczą o wyjątkowej kreatywności twórców.

Wszystkie prace dostępne są na stronie:fbserwiskonkurs.pl. Zachęcamy do ich obejrzenia oraz oddania głosów na te, które waszym zdaniem powinny zostać nagrodzone. Głosować można do 15 listopada br.

ZASADY GŁOSOWANIA

 Głosy można oddawać w terminie: od 02.11.2020 r. (od godziny 12:00) do 15.11.2020 r. (do godz. 12:00).
 Głosowanie odbywa się na stronie www.fbserwiskonkurs.pl.
 Głosy można oddawać poprzez kliknięcia na przycisk „GŁOSUJ” obok pracy wybranego uczestnika konkursu.
 Jedno kliknięcie oznacza oddanie jednego głosu.
 Dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi 10 z jednego konta.
 W głosowaniu zostaną wytypowane 3 prace konkursowe, które otrzymają największą sumę głosów, w każdej z kategorii wiekowej (łącznie 6 prac).

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy prac, które zajmą I miejsca, otrzymają aparaty fotograficzne. Część prac zostanie wykorzystana w eko-kampanii, którą przeprowadzimy na Facebooku.

WAŻNE DATY

Głosowanie odbywa się w dniach 2-15 listopada 2020 r.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców – 18 listopada 2020 r.