Zielony Piknik Rodzinny w Łodzi

2016-10-03

W sobotę 1 października w łódzkiej dzielnicy Bałuty odbył się Zielony Piknik Rodzinny organizowany przez Urząd Miasta Łodzi, przy udziale partnera akcji – FBSerwis, obsługującej dzielnicę w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Podczas czterogodzinnej imprezy w Parku im. Stefana Żeromskiego na Teofilowie, bawiły się z nami dziesiątki rodzin.

Głównym celem pikniku było nauczenie łodzian prawidłowej segregacji odpadów, tak, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Przez cały czas trwania imprezy obecny był Edukator Środowiskowy z FBSerwis, który tłumaczył, jak ważny dla naszego środowiska jest proces recyklingu, ile lat rozkładają się wyrzucone odpady, oraz do których pojemników należy wyrzucić śmieci, z którymi mamy codziennie styczność. Atrakcyjnymi przerywnikami w nauce były liczne konkursy z eko-nagrodami. Podczas rywalizacji okazało się, że łodzianie świetnie przyswoili wiedzę o recyklingu i bez większych trudności poradzili sobie z wykonaniem zadań konkursowych przygotowanych dla nich przez specjalistów ds. ochrony środowiska z FBSerwis.

FBSerwis zapewniła także wiele atrakcji dla najmłodszych – dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz darmową watę cukrową i popcorn dla wszystkich uczestników. Gwoździem programu okazała się być śmieciarka, przed którą zgromadziła się długa kolejka, zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy pod okiem specjalistów – operatorów śmieciarki – mogli poznać wszystkie funkcjonalności pojazdu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą sobotę przyszli, aby wspólnie z nami zgłębiać wiedzę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów i chronić środowisko naturalne. Jesteśmy przekonani, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych imprez, podczas których ponownie udowodnimy, że nauka może być świetną zabawą dla całych rodzin!