Znamy zwycięzców konkursu „Bądź EKO, zajedź daleko”!

2016-04-20

Wyłoniono zwycięzców fotograficznego konkursu „Bądź EKO, zajedź daleko”, który został zorganizowany przez firmę FBSerwis Dolny Śląsk dla uczniów szkół podstawowych z Wałbrzycha oraz powiatu kłodzkiego. Uczestnicy pokazali, że są kreatywni i mają dobre pomysły, a proekologiczne działania są im bliskie. Emocjonująca rywalizacja w kategorii indywidualnej trwała do samego końca plebiscytu.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zaprezentowania, w jaki sposób dbają o środowisko naturalne. Do organizatorów napłynęło kilkadziesiąt najróżniejszych prac – mali ekolodzy sprzątali las i swoje najbliższe otoczenie, zachęcali do segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii elektrycznej, promowali ekologiczną jazdę na rowerze zamiast samochodów oraz pokazywali niezwykle ciekawe dekoracje i przedmioty powstałe z powtórnego wykorzystania odpadów. Na zgłoszone zdjęcia, które spełniały regulaminowe wymogi, można było głosować na stronach internetowych www.klodzko.naszemiasto.pl oraz www.walbrzych.naszemiasto.pl.

Organizatorzy konkursu „Bądź EKO, zajedź daleko” przewidzieli w konkursie dwie kategorie: indywidualną i grupową (dla zespołów liczących max. po 3 osoby). Trzy zdjęcia w każdej kategorii, które zdobyły w plebiscycie internetowym największą ilość głosów, zajęły miejsca na podium. Wśród uczestników indywidualnych bezkonkurencyjne okazały się uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, które zdobyły pierwsze (Oliwia Radzka) i drugie (Anna Żmuda) miejsce. Walka o trzecią pozycję na podium trwała do samego końca – ostatecznie zajęła je Zuzanna Januszkiewicz również z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, pokonując o 20 głosów Dominikę Łazikowską ze Szkoły Podstawowej w Jaszkowej Dolnej. W kategorii grupowej wyróżnione miejsca zdobyły zdjęcia zespołów uczniów ze szkół w Wambierzycach, Jaszkowej Dolnej oraz Ścinawki Średniej. Nagrodami dla zwycięzców są górskie rowery (1 miejsce), aparaty fotograficzne (2 miejsce) oraz plecaki (3 miejsce). Dodatkowo szkoły, do których uczęszczają laureaci pierwszych nagród, otrzymają projektory multimedialne.

Ogromnie nas cieszy nie tylko zainteresowanie ze strony uczniów i naprawdę różnorodne zgłoszenia, które otrzymaliśmy, ale również zaangażowanie bardzo wielu osób głosujących w plebiscycie. Jestem przekonany, że nagrody otrzymane przez uczestników konkursu wzmocnią też ichpostawy proekologiczne” – podkreśla Sebastian Howański, dyrektor zakładu w Ścinawce Dolnej należącego do FBSerwis Dolny Śląsk.

Zwycięzcy konkursu „Bądź EKO, zajedź daleko”:

Kategoria indywidualna:

  1. miejsceOliwia Radzka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
  2. miejsceAnna Żmuda, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
  3. miejsceZuzanna Januszkiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu

Kategoria grupowa:

  1. miejsceWiktoria Kopacz, Hubert Kopacz, Oliwia Kołacz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach
  2. miejsceBartłomiej Bielawski, Michał Bielawski, Szkoła Podstawowa im. S. Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej
  3. miejsceKarolina Cergier, Dawid Sikora, Martyna Wantuch, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej

Wyróżnienia dla szkół, z których pochodzą laureaci pierwszych miejsc – projektory multimedialne:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 kwietnia br. podczas obchodów Dnia Ziemi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, który jest jednym z patronów honorowych akcji. Konkurs został również objęty patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Radków.