FBSerwis dąży do miliarda, ale nie za cenę rentowności

2021-09-08

Autor artykułu: Elżbieta Pałys

Za pierwsze półrocze 2021 roku FBSerwis osiągnęła przychody na poziomie 359 mln zł. W stosunku do analogicznego okresu ub. roku jest to wzrost o prawie 30 proc. Zysk brutto wyniósł 53 miliony złotych w porównaniu do 35 milionów złotych w pierwszym półroczu roku ubiegłego. Spółka daje właścicielowi powody do zadowolenia – jej przychody stanowią 10 proc. tego co wypracowuje cała grupa, ale korzystny wpływ na wynik finansowy jest znaczący.

– Patrzymy optymistycznie na potencjał wynikowy i perspektywy rozwoju Grupy FBSerwis w najbliższym czasie. Grupa systematycznie poprawia rentowność i zwiększa poziom przychodów ze sprzedaży – mówi prezes Budimeksu Artur Popko.

Miliard za kilka lat

Wskazywany od pewnego czasu cel to uzyskanie przychodów rzędu miliarda złotych rocznie. Ma on być osiągnięty do 2025 roku.

– To nie jest problem osiągnąć miliard – mówi Artur Pielech, prezes FBSerwis. – Chodzi o to, by nie załamała się rentowność. Miliard osiągniemy w ciągu kilku lat, ale nie kosztem rentowności – podkreśla.

W dążeniu do tego celu mają pomóc m.in. akwizycje, zwłaszcza w obszarze zagospodarowania odpadów. W sektorze utrzymania dróg kupowanie firm nie jest planowane. – Tu jesteśmy w stanie rozwijać się organicznie – podkreśla Artur Pielech.

Cały artykuł dostępny jest w serwisie Rynek Infrastruktury.