FBSerwis przejmuje spółki z Grupy Trans-Formers

2017-06-07

FBSerwis S.A. sfinalizowała zakup 100% udziałów Trans-Formers Wrocław (Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław Sp. z o.o.) oraz 100% udziałów Trans-Formers Karpatia (Trans-Formers Karpatia Sp. z o.o. ). Sprzedającym jest firma Hossanova Sp. z o.o. (dawniej Trans-Formers Holding Sp. z o.o.). Łączna wartość transakcji wynosi 155 mln PLN.

Trans-Formers Wrocław koncentruje swoją działalność w obszarze odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz higieny komunalnej we Wrocławiu i miastach położonych w jego bezpośredniej bliskości. Spółka posiada regionalną instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Krynicznie w gminie Środa Śląska. Moce przerobowe zakładu wynoszą 105 tysięcy ton rocznie.

Trans-Formers Karpatia działa w południowo-wschodniej Polsce w pasie od Tarnowa, przez Rzeszów, Przemyśl, aż do Krosna. Podobnie jak Trans-Formers Wrocław, firma prowadzi działalność w obszarze odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz higieny komunalnej. Spółka posiada regionalną instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Tarnowie. Moce przerobowe zakładu wynoszą 50 tysięcy ton rocznie.

Oba przedsiębiorstwa zatrudniały na koniec 2016 roku w sumie około 300 pracowników i zrealizowały przychody na poziomie 100 mln PLN.

„Przejęcie spółek z Grupy Trans-Formers to krok milowy w rozwoju FBSerwis” – komentuje transakcję Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis S.A.Poprzez zakup nowych firm wzmacniamy dywizję usług środowiskowych, zwiększając łączne moce przerobowe naszych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych do prawie 400 tysięcy ton rocznie. Dodatkowo, budujemy swoją pozycję w regionach Polski, gdzie dotąd nasza obecność była ograniczona.”

Jest to już trzecie w ciągu ostatnich 3 lat przejęcie spółek z branży gospodarki odpadami komunalnymi przez FBSerwis. W 2015 roku FBSerwis kupiła 100% udziałów firmy ProEkoNatura z Dolnego Śląska (obecnie FBSerwis Dolny Śląsk), a w roku 2016 80% udziałów spółki Amest Kamieńsk z okolic Łodzi (obecnie FBSerwis Kamieńsk).

Celem nowej inwestycji, tak jak w przypadku poprzednich przejęć, jest rozwijanie zakupionych spółek. Wierzymy, że tego typu transakcje są platformami do dalszego wzrostu mówi Artur Pielech. „Branża odpadowa jest niezwykle wymagająca, zwłaszcza ze względu na konieczność ciągłych inwestycji oraz dopasowywania się do niezwykle dynamicznych warunków rynku. Chcemy być partnerem dla lokalnych samorządów w kwestii spełnienia wyśrubowanych norm gospodarki odpadami”.

„Nie ukrywam, że rozglądamy się za kolejnymi możliwymi przejęciami, nie tylko z branży odpadowej, ale również przemysłowego Facility Management oraz z obszaru utrzymania infrastruktury. Zakup przedsiębiorstw grupy Trans-Formers zbiega się z 5-leciem FBSerwis, które obchodzimy w tym roku. Kto wie, być może kolejne urodziny firma będzie świętowała w jeszcze większym składzie – dodaje Artur Pielech”

Grupa FBSerwis osiągnęła w 2016 roku 178 mln PLN przychodów, co daje 42% wzrostu w stosunku do roku 2015 oraz 14 mln PLN zysku EBITDA, co daje 227% wzrostu w stosunku do 2015 roku. Obecnie grupa zatrudnia ponad 700 osób. FBSerwis realizuje kontrakty zlecone przez GDDKiA, obejmujące bieżące utrzymanie prawie 900 km dróg krajowych i autostrad. Firma realizuje także usługi w zakresie modernizacji infrastruktury oświetleniowej, odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymuje technicznie obiekty komercyjne i przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 1 mln m² w całej Polsce. FBSerwis posiada również instalację do składowania odpadów w woj. dolnośląskim i zakład zagospodarowania odpadów w woj. łódzkim.

Więcej o nowych spółkach w Grupie FBSerwis: www.trans-formers.com.pl