Ferrovial po raz 17. na liście Dow Jones Sustainability Index

2018-09-25

Grupa Ferrovial, światowy lider w dziedzinie usług infrastrukturalnych, do której należy FBSerwis, po raz siedemnasty z rzędu została wpisana na listę Dow Jones Sustainability Index (DJSI) – indeks odpowiedzialności społecznej firm publikowany od 1999 roku. Ferrovial jest jedną z dwóch firm o profilu budowlano-inżynierskim notowanych zarówno na światowym jak i europejskim indeksie DJSI.

Obecność Ferroviala w tym rankingu świadczy o szeroko zakrojonych działaniach firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju na polu społecznym, finansowym i ochrony środowiska. Ferrovial został oceniony najwyżej spośród firm ze swojego sektora w zakresie stosowanych materiałów, efektywności ekologicznej i strategii na rzecz poprawy klimaty.

Grupa Ferrovial po raz pierwszy została wpisana na listę DJSI w roku 2002, ale jest także notowana na innych indeksach odpowiedzialności korporacyjnej, takich jak FTSE4Good od 2005 r., CDP od 2009 r., STOXX od 2010 r., czy MSCI od 2014 r.

Indeks Dow Jones jest pierwszym na świecie i jednym z najważniejszych indeksów firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z blisko 2500 największych światowych spółek tylko 10 procent dostaje się na światową listę Dow Jones, po przejściu wnikliwej analizy przeprowadzanej przez firmę badawczą RobecoSAM, która bada ich działalność w trzech obszarach: finanse, ochrona środowiska i odpowiedzialność społeczna.

FBSerwis, będąc cześcią Grupy Ferrovial, także dołożyło swoją cegiełkę do tego sukcesu. W analizie działań Ferroviala na rzecz zrównoważonego rozwoju wzięto pod uwagę także aktywności FBSerwis, takie jak organizacja konkursów i pikników ekologicznych czy wsparcie dla fundacji promujących działania na rzecz ochrony środowiska.