FBSerwis partnerem międzynarodowej konferencji Polska Wizja Zero 2016

2016-06-17

FBSerwis była partnerem tegorocznej edycji inicjatywy Polska Wizja Zero, która odbyła się w dniach 15-16 czerwca br. w Inowrocławiu.

Konferencja połączona z crash testami urządzeń infrastruktury miała na celu zwrócenie uwagi na główne czynniki zagrażające bezpieczeństwu na drogach. Uczestnikami paneli dyskusyjnych byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, GDDKiA, projektanci oraz wykonawcy infrastruktury drogowej.

Grzegorz Cioch, wiceprezes zarządu FBSerwis S.A., jako jeden z prelegentów, opowiedział o przyczynach i tragicznych skutkach wypadków z udziałem pracowników służby drogowej oraz zaproponował rozwiązania, które pomogłyby efektywniej zabezpieczać prace utrzymaniowe.

„Oznakowania robót drogowych, przygotowywane zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami, mają jedynie charakter informacyjny – nie chronią pracowników służb drogowych przed skutkami błędów kierowców. Należy zastanowić się nad zabezpieczeniami, które realnie podnosiłyby bezpieczeństwo osób pracujących na drogach.” – mówi Grzegorz Cioch, wiceprezes FBSerwis S.A. odpowiedzialny za pion utrzymania i zarządzania infrastrukturą.

Pod opieką FBSerwis jest obecnie ponad 1500 km dróg krajowych i autostrad w całej Polsce. Firma codziennie dba o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zapewniając poprawne utrzymanie nawierzchni i elementów infrastruktury drogowej oraz stosując innowacyjne rozwiązania, mające na celu zminimalizowanie tragicznych skutków wypadków.

Barierowa poduszka zderzeniowa (rejon Gdańska)

Zakończenie bariery typu SafeEnd (rejon Gdańska)

FBSerwis od dawna stosuje bezpieczne elementy infrastruktury, w tym zakończenia barier drogowych typu SafeEnd oraz poduszki zderzeniowe, na odcinkach dróg, które utrzymuje. Powyżej dwa typy bezpiecznych barier zastosowane przez FBSerwis na drogach w rejonie Gdańska.