FBSerwis zadba o obiekty mostowe na terenie Miasta Gdańska

2016-07-04

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku podpisał z FBSerwis S.A. umowę o wartości 2,45 mln zł na utrzymanie obiektów mostowych.

FBSerwis S.A. podpisała umowę na prace utrzymaniowe na obiektach mostowych na terenie Miasta Gdańska. Umowa o wartości 2,45 mln zł brutto podpisana na okres 2 lat obejmuje utrzymanie czystości i remonty ponad 220 obiektów inżynierskich, w tym prace utrzymaniowe na obiektach mostowych, tunelach i przepustach znajdujących się na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych na terenie miasta.

Pod opieką FBSerwis są m.in. najbardziej znany most Głównego Miasta – Most Zielony, nowoczesny most im. Jana Pawła II czy obiekty mostowe w historycznej części miasta.

Utrzymanie tak dużej liczby obiektów w przestrzeni miejskiej to duże wyzwanie dla wykonawcy, szczególnie w przypadku najbardziej uczęszczanych rejonów miasta. Wśród obiektów, które mamy za zadania utrzymać, znalazły się zarówno nowo wybudowane, bardzo nowoczesne konstrukcje jak i takie, które pamiętają czasy przedwojenne” – mówi Grzegorz Cioch, wiceprezes FBSerwis S.A. odpowiedzialny za pion utrzymania i zarządzania infrastrukturą.

W całej Polsce FBSerwis realizuje kontrakty na bieżące utrzymanie ponad 1500 km dróg krajowych i autostrad. Oprócz tego, firma świadczy usługi modernizacji infrastruktury oświetleniowej, usługi Facility Management w obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej i przemysłowych o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2, oraz usługi z zakresu gospodarki odpadami dla ponad 500 tys. mieszkańców Poznania, Łodzi i gminy Kłodzko na Dolnym Śląsku.