FBSerwis doświetla w woj. warmińsko-mazurskim

2023-11-14

FBSerwis SA podpisała 4 umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie ‎na doświetlenie przejść dla pieszych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Łączna wartość ‎kontraktów to prawie 6 milionów złotych.

Przedmiotem wszystkich nowo podpisanych umów jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych, które uznawane są za jedne z najbardziej narażonych na wypadki elementów dróg. Zadania polegające na realizacji robót budowalnych obejmują modernizację obecnego oświetlenia lub montaż dodatkowych źródeł światła przy przejściach dla pieszych – łącznie 513 punktów świetlnych.

Pierwsze trzy umowy dotyczące gmin: Bartoszyce, Szczytno, Dźwierzuty, Jedwabno, Pasym, Rozogi i Wielbark zostały podpisane 6 października br. Ostatnia, czwarta umowa, została podpisana 13 listopada br. i obejmuje prace na terenie gminy Ełk (zarówno gminy miejskiej i wiejskiej), a także Gołdap i Kowale Oleckie.

Efektem modernizacji będzie lepsza widoczność, poprzez uzyskanie odpowiedniego oświetlenia na przejściach i w strefach oczekiwania, które jednocześnie nie będzie oślepiać kierowców samochodów zbilżających się do pasów. Doświetlane „zebry” są elementami dróg krajowych DK16, DK51, DK53, DK57, DK58, DK59 i DK65. Prace zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych 9 miesięcy.

To nie pierwsze umowy pozyskane przez FBSerwis na przebudowę drogi w zakresie oświetlenia przejść dla pieszych – od 2022 roku, spółka realizowała kontrakty na modernizację prawie 500 przejść na terenie miasta stołecznego Warszawa.