„Dom z serca” – II edycja projektu

2021-12-20

„Dom z serca” to akcja organizowana przez Budimex we współpracy z partnerami. W pierwszej edycji projektu udało się pomóc Pani Magdzie i jej piętnaściorgu dzieciom. Rodzina otrzymała nowoczesny i wygodny dom o powierzchni 220 mkw.

Druga edycja „Domu z serca” ma na celu pomoc 8-osobowej rodzinie z Brus w województwie pomorskim: pani Iwonie, panu Krzysztofowi oraz ich szóstce dzieci – Oksanie, Marietcie, Ewelinie, Szymonowi, Katarzynie i Adamowi. Tym razem Budimex wraz z partnerami pomoże w dokończeniu budowy domu, którą rodzina rozpoczęła, ale musiała zawiesić ze względu na trudną sytuację życiową i chorobę dzieci.

Spółka FBSerwis ponownie została zaproszona do udziału w akcji „Dom z serca”. W związku z tym, że zajmujemy się bieżącym utrzymaniem dróg krajowych w rejonie Gdańska, w tym utrzymaniem obwodnicy Trójmiasta bez wahania podjęliśmy decyzję, że włączamy się w akcję. Podobnie jak w pierwszej edycji zasponsorujemy oraz ułożymy wokół domu rodziny nawierzchnię z kostki betonowej, wykorzystując przy tym doświadczenie naszych pracowników.

Cieszymy się, że jako spółka z grupy Budimex ponownie możemy wesprzeć akcję charytatywną „Dom z serca”. Jako firma zaangażowana i społecznie odpowiedzialna, która działa na rzecz lokalnych społeczności, jesteśmy przekonani, że tego rodzaju inicjatywy są niezwykle ważne i potrzebne. Mamy nadzieję, że razem z pozostałymi partnerami projektu uda nam się spełnić marzenie Pani Iwony i Pana Krzysztofa o posiadaniu własnego domu. Nie ma piękniejszego marzenia, niż to o stworzeniu dzieciom bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły odkrywać i rozwijać swoje pasje – mówi Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury, członek zarządu FBSerwis SA.

Zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2022 roku, wtedy rodzina będzie mogła przeprowadzić się do nowego, wykończonego „pod klucz” domu. Więcej o akcji na oficjalnej stronie projektu www.domzserca.pl.