FBSerwis pozyskała 6-letni kontrakt na utrzymanie 74 km drogi S8 w woj. łódzkim

2016-02-09

FBSerwis S.A., polska firma realizująca kompleksowe usługi infrastrukturalne, podpisała 6-letni kontrakt z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na utrzymanie ponad 70 km drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Wieluń do węzła Łask.

W ramach podpisanej umowy w formule „utrzymaj standard”, FBSerwis zajmie się całorocznym kompleksowym utrzymaniem 70 km drogi S8 na odcinku od węzła Wieluń (z węzłem) do węzła Łask (bez węzła). Umowa obejmuje także utrzymanie obiektów inżynierskich i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP), w tym utrzymanie ponad 730 hektarów przyległych terenów zielonych. Umowa została zawarta na 72 miesiące a jej wartość to ponad 48 mln zł brutto.

„Cieszymy się, że GDDKiA po raz kolejny postawiła na współpracę z FBSerwis. Jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji kontraktów w formule ryczałtowej „utrzymaj standard”, która wymaga od wykonawcy stabilności finansowej i doświadczenia w zarządzaniu ryzykiem przy tego typu kontraktach. Utrzymujemy już ponad 900 km dróg krajowych i autostrad w Polsce i planujemy pozyskanie kolejnych kontraktów utrzymaniowych – mówi Grzegorz Cioch, wiceprezes FBSerwis S.A. odpowiedzialny na pion utrzymania i zarządzania infrastrukturą.

Droga szybkiego ruchu S8 to strategiczna trasa łącząca Łódź z Dolnym Śląskiem, wykonana w nowoczesnej technologii nawierzchni sztywnej z betonu cementowego. S8 jest częścią międzynarodowej drogi E67 z Pragi do Helsinek.

FBSerwis pozyskała już znaczące kontrakty zlecone przez GDDKiA, obejmujące bieżące utrzymanie ponad 900 km dróg krajowych i autostrad. Firma realizuje także usługi w zakresie modernizacji infrastruktury oświetleniowej, odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymuje technicznie obiekty komercyjne i przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 w całej Polsce. FBSerwis posiada również instalację do składowania odpadów w woj. dolnośląskim i zakład zagospodarowania odpadów w woj. łódzkim.