FBSerwis Wrocław zadba o 207 km dróg w woj. dolnośląskim

2020-12-02

30 listopada 2020 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu podpisała z FBSerwis SA umowę na bieżące utrzymanie dróg krajowych na terenie Rejonu w Wołowie w latach 2020-2022.

Umowa o wartości blisko 6,5 mln zł brutto została zawarta na okres 18 miesięcy i obejmuje ponad 207 km dróg krajowych klasy S, G i GP, zarządzanych przez obwody drogowe w Krościnie, Środzie Śląskiej i Wołowie. Ze względu na lokalizację, kontrakt będzie realizowany przez FBSerwis Wrocław – jedną ze spółek z Grupy FBSerwis.

Zadaniem FBSerwis jest zapewnienie przejezdności na drogach wyszczególnionych w umowie w trakcie realizacji robót – w tym zabezpieczanie miejsc wypadków drogowych. Zakres prac obejmuje m.in. sprzątanie jezdni, zbieranie zanieczyszczeń z pasa drogowego, oczyszczenie urządzeń drogowych, odtwarzanie ogrodzenia dróg oraz umocnienie poboczy. Dodatkowo spółka będzie odpowiedzialna za utrzymanie zieleni – koszenie pasa drogowego, wycinkę i nasadzenie drzew – a także odmulanie rowów czy oczyszczanie urządzeń drogowych.

„FBSerwis Wrocław realizuje przede wszystkim kontrakty związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, ale mamy także doświadczenie w zakresie letniego oraz zimowego utrzymania i oczyszczania dróg oraz terenów zielonych, dlatego zadania, które będziemy wykonywać w ramach umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad nie będą dla nas czymś nowym. Nowością natomiast jest specyfika części dróg, zwłaszcza jeśli chodzi o drogę ekspresową S5, ponieważ do tej pory działaliśmy głównie w miastach, gdzie drogi tej klasy nie występują. Dynamika pracy na drogach ekspresowych jest zupełnie inna, dlatego przed rozpoczęciem kontraktu przeszliśmy intensywne szkolenie na drodze S8 w woj. łódzkim, którą na co dzień obsługują pracownicy FBSerwis SA” – mówi Radosław Jakubowski – Dyrektor ds. Operacyjnych FBSerwis Wrocław.