Kolejna umowa FBSerwis z GDDKiA Oddział w Łodzi

2022-06-20

FBSerwis SA oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi podpisały umowę na całoroczne utrzymanie drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Wieluń do węzła Sieradz Południe. Wartość umowy to ponad 62,5 mln złotych brutto.

Kontrakt został podpisany 9 czerwca, a jego realizacja potrwa przez kolejne 48 miesięcy. Umowa obejmuje usługi i roboty budowlane z zakresu bieżącego i zimowego utrzymania prawie 41 km dróg oraz bieżącego utrzymania czystości na obiektach inżynierskich. Prace dotyczą m.in. utrzymania nawierzchni dróg, poboczy i pasów rozdziału, odwodnienia, chodników i ścieżek rowerowych, oznakowania czy urządzeń bezpieczeństwa ruchu, a także utrzymania estetyki znaków, elementów bezpieczeństwa ruchu oraz pasa drogowego.

„Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest dla nas bardzo istotnym klientem, z którym współpracujemy od przeszło 10 lat. O ten konkretny odcinek S8 od węzła Wieluń do węzła Sieradz Południe dbamy od 2016 roku, dlatego droga ta jest nam bardzo dobrze znana. Dzięki temu, że dysponujemy zarówno doświadczonym Zespołem, jak i niezbędnym sprzętem – m.in. pojazdami patrolowymi, poduszkami zderzeniowymi czy robotami koszącymi – mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji tej umowy” – komentuje Rafał Kański, Dyrektor Wykonawczy Dywizji Utrzymania Infrastruktury Drogowej FBSerwis SA.