Sukces pracownika FBSerwis na zawodach „RODEO V4”

2019-10-30

28 października 2019 r. jeden z pracowników FBSerwis SA – Artur Sobczak, pracujący na kontrakcie obejmującym utrzymanie dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Rejon w Gdańsku zajął 3. miejsce na międzynarodowych zawodach operatorów pługów odśnieżnych Grupy Wyszehradzkiej „RODEO V4″ w Krakowie. Organizatorem zawodów była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polski Kongres Drogowy – Narodowy Komitet Światowy Stowarzyszenia Drogowego PIARC.

W zmaganiach wzięło udział 12 kierowców (każdy kraj reprezentowało 3 uczestników) wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach krajowych. To już czwarta edycja imprezy znanej pod nazwą RODEO V4, ale po raz pierwszy Polska została jej gospodarzem. Wydarzenie zgromadziło liczne delegacje centralnych administracji drogowych z krajów Grupy Wyszehradzkiej, a także Komitetów Narodowych PIARC.

Podczas polskich eliminacji, które odbyły się 25 września w Olsztynie nasz przedstawiciel zmierzył się z 12 kierowcami z 5 firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Po podsumowaniu czasów przejazdów i punktów karnych ustalono zwycięzców. Trzech najlepszych kierowców zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na zawody Grupy Wyszehradzkiej w tym Artur Sobczak.

„Artura znam ponad 3 lata – pracuje w FBSerwis od początku naszego kontraktu w Gdańsku – i nie miałem wątpliwości, że będzie nas godnie reprezentował w zawodach RODEO V4. Jego umiejętności, zaangażowanie i upór w dążeniu do celu, który widać podczas pracy, przekonał mnie, abym postawił na jego uczestnictwo w tym wydarzeniu.” – komentuje Bartosz Wiśniewski, Kierownik Kontraktu w Gdańsku.

Podczas finału RODEO V4 w Krakowie Artur oraz dwaj pozostali reprezentanci Polski zmierzyli się z przedstawicielami Czech, Słowacji i Węgier, jednak to przedstawiciel FBSerwis wykazał się umiejętnościami i sprytem uzyskując odpowiednią liczbę punktów, aby zająć miejsce na podium.

Organizatorzy Konkursu podkreślają, że celem zawodów jest podnoszenie umiejętności operatorów sprzętu poprzez doskonalenie techniki jazdy, aby przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa na drogach.