FBSerwis SA ponownie zadba o bezpieczeństwo na przejściach w Warszawie

2023-09-04

1 września 2023 roku, FBSerwis SA podpisała cztery umowy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie. Celem nowo zawartych kontraktów jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników stołecznych dróg poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Na realizację zadań postawionych przez ZDM FBSerwis ma 6 miesięcy.

Umowa obejmuje roboty związane z doświetleniem miejskich „zebr”, czyli modernizacją obecnego oświetlenia lub montażem dodatkowych źródeł światła przy przejściach dla pieszych na terenie piętnastu dzielnic Warszawy. Światło montowane jest w taki sposób, aby oświetlać pieszego/rowerzystę na przejściach i dojściach, zapewnić ich odpowiednia widoczność, jednocześnie nie oślepiając kierowców samochodów zbilżających się do  pasów.

Kontrakt rozpisany przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie obejmuje 185 przejść dla pieszych, z czego FBSerwis przebuduje 149 sztuki.

To kolejne umowy pozyskane przez warszawską spółkę na przebudowę drogi w zakresie oświetlenia przejść dla pieszych – pierwsze zostały zrealizowane w 2022 roku. Wtedy to FBSerwis oświetliła 299 przejść pieszych w 17 dzielnicach.