FBSerwis doceniony na 31. Międzynarodowych Targach Światło 2024

2024-02-01

FBSerwis zajął II miejsce w konkursie na „Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2023 Roku”, w kategorii Oświetlenie dróg i terenów publicznych, za przebudowę dróg w zakresie oświetlenia przejść dla pieszych na terenie dzielnic miasta stołecznego Warszawy.

Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Uroczysta gala odbyła się w środę 31 stycznia w Centrum Wystawienniczym Expo XXI w Warszawie w trakcie 31. Międzynarodowych Targów Światło 2024. Była to już 25. edycja konkursu, którego istotą jest nagradzanie najlepszych inwestycji oświetleniowych służących podniesieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa mieszkańców, celom społecznym i komercyjnym. Nagrodę z rąk Komisji Konkursowej odebrał Jakub Czapnik – Kierownik Regionu w zakresie facility management i modernizacji oświetlenia ulicznego. FBSerwis w ramach kontraktu z Zarządem Dróg Miejskich doświetlił łącznie 299 przejść dla pieszych na terenie 17 dzielnic Warszawy, modernizując ‎600 szt. opraw i ponad 500 szt. słupów.

Komisja Konkursowa wysoko oceniła poziom wykonania inwestycji przez FBSerwis, wskazując, że oświetlenie wyróżnia się umiejętnie i prawidłowo dobranym osprzętem oświetleniowym, przez co zostały spełnione wymagane parametry świetlne oraz uzyskany efekt dodatniego kontrastu sylwetki pieszego na tle otoczenia. Instalacja jest spójna, z użyciem nowoczesnych i wydajnych opraw oświetleniowych z układami optycznymi specjalnie dedykowanymi do doświetlenia przejść dla pieszych. Zastosowanie instalacji opraw oświetleniowych z optyką dedykowaną, w znaczący sposób przekłada się na spadek liczby potrąceń i wypadków z udziałem pieszych na przejściach w porze nocnej.