FBSerwis ponownie wybrana przez Port Gdańsk

2019-03-04

FBSerwis S.A. ponownie podpisała umowę na obsługę Portu Gdańsk. Kontrakt zawarty na okres 48 miesięcy obejmuje obsługę eksploatacyjno-ruchową i utrzymanie sprawności technicznej infrastruktury elektroenergetycznej. Wartość umowy to prawie 20 mln złotych brutto.

Jest to trzecia z kolei umowa pomiędzy FBSerwis i Zarządem Morskiego Portu Gdańsk. Dwie poprzednie zostały podpisane w roku 2014 i 2015.

Port Gdańsk, jeden z największych portów położonych na Morzu Bałtyckim, jest bardzo ważnym elementem Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr I, który łączy Południowo-Wschodnią Europę z krajami skandynawskimi. Łączna powierzchnia terenów Portu to 679 hektarów.

„Praca dla Portu Gdańsk to duża odpowiedzialność, ponieważ od ponad dekady znajduje się w czołówce portów Morza Bałtyckiego pod względem obrotów ładunkowych, a co za tym idzie, jego infrastruktura musi zawsze działać bez zarzutu. Doświadczenie, które zdobyliśmy przez ostatnie 5 lat współpracy z Portem, umożliwia Nam świadczenie usług na najwyższym poziomie. W ramach obecnego kontraktu w Porcie pracować będzie zespół ponad 30 specjalistów FBSerwis, głównie w zakresie energetyki i zasilania” – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

W portfolio FBSerwis znajdują się kontrakty na modernizację łącznie 6536 punktów oświetleniowych w Słupsku, Ustce, Kobylnicy, Malborku, Sztumie, Gminie Stare Pole, Chmielnie oraz Gdyni, kontrakt na całoroczne, kompleksowe utrzymanie dróg krajowych wokół Trójmiasta, m.in południowej i zachodniej obwodnicy Trójmiasta i dróg krajowych nr 6, 7, 20 i 55 w regionie gdańskim, a także umowy na obsługę techniczną budynków biurowych w Gdańsku oraz obiektów przemysłowych w rejonie Trójmiasta.