PGE Narodowy pozostanie pod opieką FBSerwis

2019-03-28

PL.2012+, operator PGE Narodowego, podpisał z FBSerwis SA umowę na techniczną obsługę obiektu przez kolejne 3 lata.

FBSerwis SA, polska firma realizująca kompleksowe usługi infrastrukturalne, podpisała umowę na techniczną obsługę PGE Narodowego w Warszawie. Umowa zawarta na okres 36 miesięcy obejmuje obsługę techniczną obiektu, a także techniczne przygotowanie i techniczną obsługę imprez. Nieruchomość składa się ze stadionu, zaplecza administracyjno-technicznego, zaplecza kontenerowego oraz infrastruktury i instalacji.

To już trzecia umowa pomiędzy FBSerwis i PL.2012+ na obsługę PGE Narodowego. Dwie poprzednie zostały podpisane w latach 2013 i 2016. Podczas 6-letniej współpracy FBSerwis, oprócz bieżącego utrzymania większości infrastruktury technicznej obiektu, obsługiwała od strony technicznej takie wydarzenia jak szczyt NATO, mecze polskiej reprezentacji piłki nożnej, zawody lekkoatletyczne, czy koncerty najsłynniejszych zagranicznych gwiazd. Łącznie od 2013 roku odbyło się tam blisko 4000 wydarzeń, podczas których obiekt odwiedziło ok. 10 milionów osób.

„Obsługa PGE Narodowego musi być zawsze na najwyższym poziomie. Nie tylko ze względu na charakter i wielkość obiektu oraz szeroki zakres obowiązków, ale również ze względu na odbywające się na nim imprezy masowe, wymagające szczególnej staranności w przygotowaniu oraz zapewnienia bezpieczeństwa setkom tysięcy ludzi, którzy każdego roku odwiedzają stadion. Cieszymy się, że po 6 latach owocnej współpracy, będziemy mogli obsługiwać PGE Narodowy przez kolejne 3 lata.” – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

PGE Narodowy jest największym stadionem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Każdego roku odbywają się na nim różnego rodzaju imprezy sportowe, biznesowe, muzyczne, a także pikniki naukowe i rodzinne. Na trybunach PGE Narodowego znajduje się 58 tys. miejsc dla kibiców oraz 62 loże VIP. Obiekt składa się z dziewięciu kondygnacji i posiada dwupoziomowy parking podziemny, mogący pomieścić 1765 samochodów.

Obecnie FBSerwis świadczy usługi Facility Management w obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej i przemysłowych o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw., w tym m. in. w Sądzie Najwyższym w Warszawie, Porcie Morskim w Gdańsku, czy w kilkudziesięciu obiektach sieci Auchan na południu Polski.