„Bądźmy EKO dla Wrocławia” – trwa konkurs dla uczniów szkół podstawowych

2018-02-05

Tej wiosny do Wrocławia wkracza wyjątkowy konkurs ekologiczny. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy – wystarczy zbudować Śmieciaka, za którego można zgarnąć wspaniałe nagrody – tablety, smartwatche i plecaki.

Konkurs ekologiczny „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, organizowany przez FBSerwis, ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, poprzez prawidłową segregację odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych z Wrocławia.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu dowolnej postaci (ŚMIECIAKA) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na:tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane i opisaniu, z jakich elementów postać została złożona. Postać należy sfotografować, a zdjęcie wraz z opisem nadesłać nasz adres mailowy (redakcja@fbserwis.pl). Uczniowie mogą wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE.

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lubodtwarzacze DVD. Plakaty przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki we Wrocławiu.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

FBSerwis w swoich działaniach kieruje się troską o środowisko naturalne i chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz ekologii we współpracy z lokalnymi społecznościami, stąd pomysł na konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Poprzez tę inicjatywę pragniemy uświadomić mieszkańcom, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska bez wielkich kosztów i poświęcenia. Wystarczy tylko dobra wola i większa wiedza.

Chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekt segregacji odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Wierzymy, że atrakcyjna forma tej edukacji – konkurs z nagrodami – zaowocuje dużym zaangażowaniem mieszkańców i przyczyni się do poprawy poziomów odzysku i recyklingu odpadów we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że wrocławianie nie zawiodą i chętnie wezmą udział w konkursie. – mówi Artur Pielech, Prezes FBSerwis.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 26 lutego – 12 marca za pośrednictwem portalu wroclaw.naszemiasto.pl.

Prace konkursowe można zgłaszać do 20 lutego 2018 r. do godz. 12:00.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w marcu 2018.

Szczegóły konkursu oraz prac konkursowych znajdziecie w REGULAMINIE oraz na stronie www.fbserwis.pl

Swoje prace przesyłajcie na adres e-mail: redakcja@fbserwis.pl wpisując w tytule wiadomości „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

Organizator: FBSerwis S.A.

Patroni: Prezydent Wrocławia, Ekosystem

DO POBRANIA

Regulamin

Załącznik nr 1 – zgoda rodzica/prawnego opiekuna

Plakat