II edycja „Bądźmy EKO dla Wrocławia” – konkursu dla szkół podstawowych

2019-03-11

W tym roku zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z Wrocławia do „Zaprojektowania EKO przyszłości” i zdobycia wartościowych nagród! Konkurs polega na zbudowaniu dowolnej rzeczy użytkowej (np. doniczki, wazonu, piórnika) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane oraz opisaniu, z jakich elementów rzecz została wykonana.

Ważne: przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

Tegoroczna edycja konkursu ekologicznego „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, organizowanego przez FBSerwis pod hasłem „Zaprojektuj EKO przyszłość”, ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadmiernej produkcji odpadów z tworzyw sztucznych i zachęcić młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację. Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych z Wrocławia.

W 1. edycji konkursu, zorganizowanej w 2018 roku, nadesłano prawie 300 prac wykonanych przez ponad 400 uczniów, a w internetowym plebiscycie oddano ponad 300 tysięcy głosów. W akcję zaangażowało się 58 szkół podstawowych. Większość prac została wykonana pod opieką nauczycieli.

– Wierzymy, że dzięki edukacji ekologicznej, możemy realnie wpłynąć na stan naszego środowiska. Konkurs, który jest okazją do świetnej zabawy i zdobycia wartościowych nagród, jest w mojej ocenie idealnym środkiem przekazywania wiedzy w zakresie ochrony środowiska mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis. – Poziom prac nadesłanych w ubiegłym roku był bardzo wysoki, dlatego, poza nagrodami głównymi, zdecydowaliśmy się przyznać 5 wyróżnień za szczególną wartość artystyczną. Mamy nadzieję, że w tym roku uczniowie, nauczyciele oraz szkoły równie chętnie zaangażują się w konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” – dodaje.

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu dowolnej rzeczy użytkowej wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane i opisaniu, z jakich elementów rzecz została wykonana. Pracę można zgłosić poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie zdjęcia pracy konkursowej w formacie .jpg, .jpeg lub .png, a także niezbędnych zgód w formacie .pdf. Uczniowie mogą wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych.

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce?

Jeśli tak, możesz pomóc swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie rodzajów i segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie dajesz mu szansę na wygranie tabletu, smartwatcha lub plecaka!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty i Twoja szkoła także otrzymacie nagrody!

NAGRODY

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lub odtwarzacze DVD. Plakaty prezentujące prace przygotowane przez zwycięzców ozdobią wybrane przystanki we Wrocławiu.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 8 –23 kwietnia 2019 za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl.

Akcja prowadzona jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia oraz pod patronatem Ekosystemu.

WAŻNE DATY

Prace konkursowe można zgłaszać do 29 marca 2019 r. do godz. 12:00.

Głosowanie odbędzie się w dniach 8-23 kwietnia 2019 r.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej gali w maju 2019 r. we Wrocławiu.


PRZYDATNE PLIKI

Regulamin

Załącznik nr 1 – zgoda rodzica

Załącznik nr 2 – oświadczenie autora fotografii