Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis, komentuje wyniki po 1. półroczu

Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis, komentuje wyniki po 1. półroczu

Informacje korporacyjne
Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis, komentuje wyniki po 1. półroczu

2018-09-07

Myślę, że w ciągu 2-3 lat dojdziemy do 0,5 mld zł przychodów – zapowiedział Artur Pielech, prezes FBSerwis, w rozmowie z portalem WNP.PL. Grupa spodziewa się znaczącego przekroczenia tegorocznych prognoz finansowych. Jednocześnie zmaga się też z trudnościami w segmencie utrzymania dróg dla GDDKiA.

  • Po pierwszym półroczu 2018 r. FBSerwis, którego udziałowcami są budowlane firmy Budimex i Ferrovial, miał na poziomie skonsolidowanym 164,5 mln zł przychodów (+71 proc.) oraz 17,8 mln zł zysku operacyjnego (+353 proc.).
  • Duże wzrosty grupa zawdzięcza segmentowi gospodarki odpadami oraz ubiegłorocznym przejęciom w tym sektorze.
  • FBSerwis – w ramach rozwoju w segmentu utrzymania nieruchomości – chciałoby kupić w tym sektorze firmę wyspecjalizowaną w efektywności energetycznej budynków.
  • W sektorze utrzymania infrastruktury drogowej dla GDDKiA grupa znacząco zwiększyła przychody, ale pogłębiła też stratę finansową. Powodem jest duży wzrost kosztów.
  • FBSerwis przygotowuje się do budowy instalacji do produkcji paliw alternatywnych we Wrocławiu i Tarnowie. Spółka liczy na upowszechnienie tego typu paliw w energetyce.

Dalsza część artykułu dostępna na portalu WNP.PL (link)