#DomZSerca odmienił życie rodziny z Wierzbicy

2021-03-26

O pani Magdzie i jej problemach zrobiło się głośno na początku 2020 r., kiedy to Sąd Rodzinny w Radomsku postanowił umieścić jedenaścioro z jej dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Powodem takiej decyzji była ciężka sytuacja materialno-społeczna oraz trudne warunki mieszkaniowe rodziny. Na szczęście, zainicjowana przez Budimex akcja #DomZSerca sprawiła, że matka i jej dzieci nie zostały rozdzielone, a tegoroczne Święta Wielkiej Nocy spędzą razem w nowym domu, który stanie się dla nich bezpieczną i przyjazną przystanią.

W piątek 26 marca odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do nowego domu. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy partnerzy projektu, interesariusze i media regionalne. Podczas wydarzenia podsumowane i zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z budowy domu. Pani Magda wraz z całą rodziną została oprowadzona po nowym domu, do którego niebawem się wprowadzą.

Wybudowany przez Budimex #DomZSerca ma powierzchnię 220 m kw. Na dwóch kondygnacjach znajduje się dziewięć pokoi, cztery łazienki, kuchnia, jadalnia i pomieszczenia techniczne. Koszt realizacji projektu wyniósł około 1 mln złotych, z czego Budimex pokrył 70 procent, a pozostałą część środków wyłożyli pozostali partnerzy projektu, m.in. RTV EURO AGD, Black Red White, czy OBI.

Jako spółka należąca do Grupy Budimex, FBSerwis została zaproszona do udziału w akcji #DomZSeca, a jej Zarząd oraz pracownicy od razu zadeklarowali chęć współpracy przy tej niezwykłej inicjatywie. Naszą „cegiełką” dołożoną do projektu jest wykonanie szeregu prac z zakresu zagospodarowania terenu zewnętrznego, tj.: dostarczenie i ułożenie ok 110 m kw. kostki brukowej, zahumusowanie terenu wraz z obsianiem trawą, wykonanie zewnętrznych schodów wejściowych do domu, wykonanie palisady celem wyrównania poziomu terenów zewnętrznych, przyłączenie odwodnienia do rynien spustowych z dachu oraz położenie opaski z kamienia wokół terenu. Wymienione zadania zostały zrealizowane przez zespół FBSerwis, który na co dzień zajmuje się obsługą techniczną drogi ekspresowej S8 (od węzła Wieluń do węzła Łask), która jest strategiczną trasą łączącą Łódź z Dolnym Śląskiem.

Nasz udział w akcji #DomZSerca wpisuję się w realizowaną przez FBSerwis politykę społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), której jednym z kluczowych elementów są działania na rzecz społeczności lokalnych. Wspieramy m.in. szpitale i samorządy lokalne w walce z koronawirusem oraz jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Sprawdź, jak wspieramy społeczności lokalne: