Gratulacje dla młodych Eko Influencerów

2021-01-05

Komisja konkursowa oraz Internauci wytypowali 13 zwycięskich prac w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, a laureatom pogratulował m.in. Adam Zawada – Wiceprezydent Wrocławia.

Do udziału w III edycji konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia” zgłosiło się blisko 120 uczestników, z ponad 20 wrocławskich szkół podstawowych, którzy przygotowali prawie 100 plakatów i filmów. Część prac była wykonywana przez dzieci i młodzież samodzielnie, inne pod opieką nauczycieli prowadzących, którym – podobnie, jak uczestnikom i ich rodzicom – serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

Komisja konkursowa oceniająca prace, zarówno pod względem zgodności z tematem konkursu, jak i ich walorów estetycznych, nie miała łatwego zadania. Poziom był bardzo wysoki, co świadczy o tym, że młodzi artyści poważnie traktują kwestie ekologii i chcą dzielić się swoimi pomysłami na ratowanie środowiska naturalnego.

7 zwycięskich prac wyłoniła Komisja konkursowa. Kolejnych 6 prac wytypowali Internauci. Rywalizacja w głosowaniu była zacięta – zebraliśmy łącznie blisko 207 tys. głosów. Ze względu na panujące obostrzenia, nagrody (m.in. tablety, słuchawki, karty podarunkowe Empik) zostały wręczone drogą korespondencyjną, a gratulacje powędrowały do laureatów za pośrednictwem filmiku, w którym wystąpili – Adam Zawada – Wiceprezydent Wrocławia, Bartosz Małysa – Prezes Ekosystem sp. z.o.o. oraz Artur Pielech – Prezes FBSerwis SA.

Wszystkie zwycięskie prace można zobaczyć na stronie: www.fbserwis.pl/ekokonkurs.

Rok 2020 zdecydowanie możemy zaliczyć do wyjątkowych, głównie ze względu na panującą pandemię. Również konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” przebiegał w sposób nietypowy. Start III edycji, prowadzonej pod hasłem „Zostań EKO Influencerem”, został ogłoszony po raz pierwszy na początku marca 2020 r., ale już wkrótce, ze względu na pandemię oraz zamknięcie placówek oświatowych, przyjmowanie prac zostało zawieszone do momentu, w którym sytuacja związana ze sposobem nauczania zdalnego ustabilizuje się. Okazało się jednak, że wszyscy musieliśmy przyzwyczaić się do funkcjonowania w zupełnie nowych warunkach. W związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół, na początku października konkurs został wznowiony, a uczniowie ponownie mogli zgłaszać swoje prace. Jak się okazało, decyzja o wznowieniu konkursu była właściwa, ponieważ zarówno nauczyciele, jak i uczniowie chętnie zaangażowali się w wykonywanie prac.

W III edycji konkursu zadanie różniło się w zależności od kategorii wiekowej uczestników. Uczniowie klas I-IV przygotowywali plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Uczniowie klas V-VIII zmierzyli się z realizacją filmu o tej samej tematyce.