FBSerwis po raz pierwszy z kontraktem na utrzymanie dróg w woj. lubelskim

2019-11-13

8 listopada br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie podpisała z FBSerwis SA umowę na zimowe utrzymanie drogi ekspresowej S17 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do węzła Kurów Zachód oraz ponad 30 km drogi krajowej nr 48.

Zakres prac obejmuje odśnieżanie i zwalczanie śliskości oraz innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych związanych z sezonem zimowym występujących m.in. na jezdni, poboczach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach. To pierwszy tego typu kontrakt pozyskany przez FBSerwis w województwie lubelskim. Umowa o wartości 9 788 493 zł brutto została zawarta na okres prawie trzech lat i obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Cieszę się, że pozyskaliśmy nowy kontrakt w województwie, w którym do tej pory nie realizowaliśmy umów związanych z utrzymaniem dróg. Przy tej realizacji możemy wykorzystać wiedzę i kompetencje, jakie zdobyliśmy przez lata w innych częściach naszego kraju. W swoim portfolio posiadamy m.in. autostradę A1, drogi ekspresowe S6, S8 oraz drogi krajowe, dzięki czemu nauczyliśmy się indywidualnego podejścia do każdego zadania. Województwo lubelskie jest dla nas ważne również dlatego, że wkraczamy na rynek, na którym od dawna działają spółki Grupy Budimex, której częścią jest również FBSerwis – komentuje Rafał Kański, Dyrektor Wykonawczy Utrzymania Infrastruktury Drogowej.

Firma FBSerwis działa na rynku utrzymania infrastruktury drogowej od 2012 roku, a swoje doświadczenie zbudowała podczas prac utrzymaniowych na prawie 3 tysiącach dróg różnych klas i kategorii oraz o zróżnicowanej jakości.