FBSerwis zmodernizuje oświetlenie uliczne we Włocławku

2020-08-20

12 sierpnia 2020 r. FBSerwis SA podpisała umowę z Gminą Miastem Włocławek, której przedmiotem jest zaprojektowanie i zbudowanie oświetlenia ulicznego na terenie miasta. Wartość kontraktu to ponad 1,8 mln zł brutto.

Zadanie realizowane w ramach projektu Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego” zostanie wykonane w 2 etapach. Pierwszy, którego zakres obejmuje ponad 20 włocławskich ulic, według planu zostanie ukończony już 11 grudnia br. Natomiast drugi etap, który jednocześnie jest ostatnim, obejmie 6 kolejnych ulic i zostanie zakończony 25 czerwca 2021 r.

Zakres prac w przypadku obu części obejmie projektowanie, uzyskanie zgód administracyjnych, roboty ziemne, układanie kabli, budowę i montaż szafek oświetleniowych, stawianie fundamentów, montowanie słupów, fundamentów i opraw LED oraz zasilania.

„FBSerwis ma duże doświadczenie w modernizacji oświetlenia ulicznego – do tej pory zmodernizowaliśmy już ponad 20 tys. punktów świetlnych. Nasza firma, realizuje projekty kompleksowo – od etapu projektowania, w tym doboru elementów infrastruktury oświetleniowej i systemów sterowania, aż po bieżącą konserwację. Warto zaznaczyć, że nowe oświetlenie znacząco przyczyni się do podniesienia komfortu życia mieszkańców Włocławka oraz ich bezpieczeństwa” – komentuje Dawid Kołelis, Kierownik Regionu Północnego FBSerwis.